Ośrodek Naukowo-Badawczy Problematyki Kobiet
Uniwersytet Łódzki
90-131 Łódź, ul. Lindleya 5a
tel. (42) 635 42 58, (42) 635 42 54
gender@uni.lodz.pl

     
 

Studia / Studia II Stopnia: MGS

 

   

 

 Dlaczego MGS? 
 
 Studia II
 
Stopnia
 Międzynarodowe
 Gender Studies
 - Rekrutacja
 - Program
 - Opisy zajęć
 
 Studia
 podyplomowe:
 
Gender Studies
 
 Studia
 podyplomowe dla
 nauczycieli:
 Gender Studies
 
 GEMMA
 
- Program

 

Międzynarodowe Gender Studies to 2-letnie, uzupełniające studia magisterskie (II stopnia) prowadzone w języku angielskim. Zajęcia prowadzone są przez międzynarodowy zespół specjalistek i specjalistów z zakresu gender studies, koordynowany przez Ośrodek Naukowo-Badawczy Problematyki Kobiet (ON-BPK). Dzięki temu studentki i studenci specjalności mogą zapoznać się z metodami nauczania i pracy specjalistów z różnych krajów oraz studiować w międzynarodowym środowisku wśród studentów z całego świata. Ze względu na dużą liczbę projektów międzynarodowych realizowanych przez Ośrodek, studia dają niepowtarzalną możliwość zaangażowania w przedsięwzięcia o charakterze europejskim, atrakcyjnych wyjazdów i udziału w międzyuniwersyteckich kursach oraz spotkaniach z wybitnymi specjalistami w tej dziedzinie.
Wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim, a ukończenie specjalności gwarantuje biegłą znajomość tego języka nie tylko na poziomie kontaktów codziennych i wymiany myśli, ale również na poziomie akademickim.
W ramach studiów można też skorzystać ze stypendium Programu Erasmus, ponieważ ON-BPK realizuje umowy z uczelniami zajmującymi się problematyką gender między innymi w Utrechcie, Mediolanie, Granadzie, Jyväskylä, Tampere i Lund.

Do pobrania:
Ulotka w języku polskim (pobierz)

 

< wstecz

   

 

 
     

 

 

Copyright 2009 Uniwersytet Łódzki | Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych